PROFILE "Z"
PROFILE "C"

Kształtowniki Zimnogięte

[ ZETOWNIKI, CEOWNIKI ]

PŁATWIE, RYGLE

Płatwie dachowe stalowe zimnogięte – Profile “Z”, oraz rygle ścienne – Profile “C” są najczęściej produkowanymi kształtownikami zimnogiętymi.  Z uwagi na technologię produkcji, ich parametry wytrzymałościowe, a przede wszystkim wagę stanowią idealną  alternatywę dla tradycyjnych konstrukcji wykonywanych z gorącowalcowanych profili hutniczych. 

profile-z-schrag

Profil Z – Schrag

profile-c-schrag

Profil C

profile-z

Profil Z

Obecnie płatwie zimnogięte, oraz rygle ścienne produkujemy przy wykorzystaniu dwóch technologii:

  • profilowania ciągłego
  • gięcia krawędziowego

Technologia profilowania ciągłego umożliwia produkcję kształtowników o ściśle określonych kształtach w przekroju poprzecznym. Są to np.: profile “Z”, oraz profile “C”. Ograniczenia wynikają z budowy samej linii produkcyjnej. Zakres grubości przerabianych blach mieści się w zakresie 1,5 – 4,0mm. Natomiast najczęściej wykorzystywane gatunki stali to: S350GD, S390GD, S450GD. Maksymalna długości kształtowników wynosi 16 400mm.

Technologia gięcia krawędziowego daje o wiele większe możliwości jeśli chodzi o rodzaje kształtów w przekroju poprzecznym. W tym przypadku produkcja odbywa się poprzez gięcie na prasach krawędziowych, a nie walcowania jak w przypadku profilowania ciągłego. Maksymalna długość kształtowników wynosi 12 500mm i jest uwarunkowana długością maszyny. Jest technologią zdecydowanie wolniejszą i bardziej pracochłonną.

Płatwie dachowe, oraz rygle ścienne mają szerokie zastosowanie jako elementy konstrukcyjne przede wszystkim przy budowie hal stalowych, wiat, obiektów inwentarskich, konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, itp. Najczęściej są produkowane z blachy stalowej z powłoką cynkową która stanowi bardzo dobre zabezpieczenie przez korozją oraz zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi. 

Profesjonalizm

certyfikowani specjaliści

Know-How

wiedza od pokoleń

Doświadczenie

działamy ponad 22 lat

[ CERTYFIKATY ]

CE

Produkowane przerz firmę Schrag Polska posiadają certyfikat CE.

Ponadto wykonujemy również usługi dodatkowe:

  • otworowanie
  • podcięcia i ukosowania 

[ SCHRAG POLSKA ]

BIURO PROJEKTOWE

Wszystkie kształtowniki produkujemy na indywidualne zamówienie, na podstawie dokumentacji dostarczonej przez klienta. Posiadamy również własne biuro projektowe, które wykonuje dobór płatwi i rygli do konkretnego obiektu, oraz przygotowuje dokumentację wykonawczą.

Z naszej strony można również pobrać program do dobory płatwi i rygli Schrag Lite.

[ SCHRAG POLSKA ]

NASZE PRODUKTY

schrag-ikona-x

www.schrag.pl

Kształtowniki zimnogięte, konstrukcje fotowoltaiczne

ZOBACZ
schrag-ikona-gwiazdka

Profile kontenerowe

Ramy kontenerowe, rynny obwodowe, słupy

ZOBACZ
schrag-ikona-trójkąt

Profile "Z"

Aktualny katalog płatwi dachowych

ZOBACZ
schrag-ikona-sześcian

Profile "C"

Aktualny katalog rygli ściennych

ZOBACZ