KONSTRUKCJE POD PANELE FOTOWOLTAICZNE

Kształtowniki Zimnogięte

[ KSZTAŁTOWNIKI ZIMNOGIĘTE ]

KONSTRUKCJE NAZIEMNE

Naziemne konstrukcje pod panele fotowoltaiczne stanowią kolejną grupę kształtowników zimnogiętych znajdujących się w naszej ofercie. Coraz większa ekologiczna świadomość społeczeństwa oraz trendy eco sprawiają, iż z roku na rok coraz bardziej dbamy o naszą planetę i środowisko naturalne. Przejawem tego trendu są min.: elektrownie fotowoltaiczne. W zależności od posadowienia można je zbudować na gruncie, na dachach czy elewacjach budynków. Jednym z najekonomiczniejszych rozwiązań są farmy fotowoltaiczne posadowione na gruncie na obszarach mało zurbanizowanych. Tereny mają przystępną cenę, natomiast budowa farmy ogranicza się do posadowienia słupów nośnych w gruncie najczęściej poprzez ich wbicie. Kolejnym etapem jest montaż wsporników do których są montowane panele fotowoltaiczne.

konstrukcje-pod-panele-fotowoltaiczne-instalacja

[ KONSTRUKCJE FOTOWOLTAICZNE ]

Przykładowa konstrukcja pod panele fotowoltaiczne

Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne najczęściej są wytwarzane z blachy stalowej ocynkowanej w gatunku: S350GD, S390GD, S450GD oraz blachy stalowej z powłoką cynkowo-magnezową Magnelis®.

W naszej ofercie znajdują się również konstrukcje z blachy “czarnej” w gatunku  S235 oraz S355. Wykorzystywane do produkcji blachy mają grubości najczęściej w zakresie 1,25 – 4,00mm. Na produkowane przez nas konstrukcje wystawiamy  certyfikat CE według Europejskiej Normy EN 1090. Wewnątrz zakładowa kontrola jakości gwarantuje najwyższą jakość produkowanych elementów.

Profesjonalizm

certyfikowani specjaliści

Know-How

wiedza od pokoleń

Doświadczenie

działamy ponad 22 lat

[ KONSTRUKCJE FOTOWOLTAICZNE ]

Przykładowa konstrukcja pod panele fotowoltaiczne

Prezentowana konstrukcja składa się przede wszystkim z profili Z oraz profili C.

Elementami nośnymi całe konstrukcji są słupy posadowione w gruncie najczęściej poprzez ich wbicie. Do słupów są mocowane rygle poprzeczne, następnie rygle podłużne. W zależności od projektu w skład konstrukcji mogą wchodzić również dodatkowe elementy łączne czy stężające w postaci blach płaskich czy kątowników. Po zmontowaniu całej konstrukcji pozostaje przymocowanie paneli fotowoltaicznych oraz podłączenie instalacji elektrycznej. 

konstrukcje-pod-panele-fotowoltaiczne-stelaż
konstrukcje-pod-panele-fotowoltaiczne-rygiel-poprzeczny

Rygiel poprzeczny

konstrukcje-pod-panele-fotowoltaiczne-rygiel-podłużny

Rygiel podłużny

konstrukcje-pod-panele-fotowoltaiczne-słup

Słup

[ SCHRAG POLSKA ]

NASZE PRODUKTY

schrag-ikona-x

www.schrag.pl

Kształtowniki zimnogięte, konstrukcje fotowoltaiczne

ZOBACZ
schrag-ikona-gwiazdka

Profile kontenerowe

Ramy kontenerowe, rynny obwodowe, słupy

ZOBACZ
schrag-ikona-trójkąt

Profile "Z"

Aktualny katalog płatwi dachowych

ZOBACZ
schrag-ikona-sześcian

Profile "C"

Aktualny katalog rygli ściennych

ZOBACZ