OBRÓBKI BLACHARSKIE

Schrag Polska

[ KSZTAŁTOWNIKI ZIMNOGIĘTE ]

SZYBKO I NIESTANDARDOWO

Obróbki blacharskie są niezbędnymi elementami wykończeniowymi elewacji budynku. Z uwagi na ich funkcjonalność i przeznaczenie możemy podzielić na kilka grup:

  • parapety
  • opierzenie dachu
  • obróbki komina
  • maskownice płyt
  • pas nadrynnowy
  • pas podrynnowy
  • rynny koszowe
  • rynny spustowe
  • attyki
  • narożniki

Są to przykładowe najbardziej popularne zastosowania.

o-nas-schrag-niemcy

Oferta firmy Schrag oprócz typowych elementów zimnogiętych jakimi są profile Z, profile C czy profile kontenerowe zawiera również elementy dekoracyjne i wykończeniowe jakimi są obróbki blacharskie.

Obróbki blacharskie produkujemy najczęściej z blachy stalowej ocynkowanej i powlekanej powłokami ochronnymi w kolorach z palety RAL. Od strony widocznej blacha pokryta jest warstwą podkładową i warstwą wierzchnią, natomiast od strony spodniej  tylko warstwą podkładową. Grubość blachy mieści się w przedziale 0,5 – 2,0mm. Na życzenie klienta możemy możemy również wykonać obróbki z blachy “czarnej” lub ocynkowanej a następnie pomalować proszkowo. W przypadku malowania proszkowego mamy grubszą warstwę powłoki w porównaniu do blachy powlekanej. Na etapie zlecenia do malarni proszkowej można wybrać kolor z dostępnej palety oraz stopień połysku gotowej powłoki.

obróbki-blacharskie-elewacja
obróbki-blacharskie-fasada
obróbki-blacharskie-zadaszenie
taras-elewacja-stalowa
obróbki-blacharskie-pokrycie-dachu

Wszystkie obróbki blacharskie produkujemy indywidualnie pod zamówienie. Klient składając u nas zamówienie otrzymuje produkt gotowy do montażu. Elementy posiadają wymiary dopasowane do obiektu na którym będą montowane.

Oprócz blachy stalowej do produkcji obróbek wykorzystujemy również blachę aluminiową, nierdzewną, kwasoodporną. Obróbki z tych gatunków stali oprócz funkcji dekoracyjnej pełnią również funkcję ochronną. 

Dodatkowo wykonujemy również dekoracyjne elementy elewacyjne tj.: kasety czy panele. pełnią one głównie rolę dekoracyjną. Najczęściej są wykonywane z blachy stalowej powlekanej lub malowanej proszkowo. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku obróbek blacharskich do ich produkcji wykorzystujemy również blachę aluminiową. Gotowe elementy po procesie gięcia są malowane proszkowo na wybrany przez klienta kolor.

[ RODZAJE POWŁOK ]

MALOWANIE PROSZKOWE

Technologia ekologiczna
Krótkie terminy realizacji zleceń
Zabezpieczenie przed korozją
Proszki nie zawierają substancji rozpuszczalnikowych

[ RODZAJE POWŁOK ]

BLACHA POWLEKANA

Grubość blachy od 0,5mm
Powłoki chroniące przed korozją
Blacha zabezpieczona folią ochronną
Proszki nie zawierają substancji rozpuszczalnikowych

Kolejną grupę produktów stanowiących dekoracyjne elementy wykończeniowe są kasety i panele elewacyjne. Najczęściej są tafle płaskiej blachy wygięte na bokach. Standardowo kształt w przekroju poprzecznym jest w formie litery Omega. Jest to przykład kasety z tzw.: zamkiem widoczny. Kasety są mocowane do podkonstrukcji przy pomocy wkrętów które są widoczne w fugach.

Drugim najczęściej stosowanym rozwiązaniem są kasety z tzw.: łączeniem nie widocznym. Jest to rozwiązanie bardziej skomplikowane i zaawansowane technologicznie. Kasety maja specjalne zamki dzięki którym są mocowane do podkonstrukcji. Po zamontowaniu widoczne są tylko fugi pomiędzy poszczególnymi elementami. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej estetyczne i dekoracyjne lecz bardziej pracochłonne. 

[ SCHRAG POLSKA ]

NASZE PRODUKTY

schrag-ikona-x

Kształtowniki zimnogięte

www.schrag.pl

ZOBACZ
schrag-ikona-gwiazdka

Konstrukcje fotowoltaiczne

Profile pod panele fotowoltaiczne

WIĘCEJ
schrag-ikona-trójkąt

Profile "Z"

Aktualny katalog płatwi dachowych

ZOBACZ
schrag-ikona-sześcian

Profile "C"

Aktualny katalog rygli ściennych

ZOBACZ